Телескопічні маніпулятори
Телескопічні крани маніпулятори в Україні
Телескопічний маніпулятор є спеціальною підіймальною машиною зі стрілою, яка висувається за принципом телескопа. Завдяки такій особливості своєї конструкції вона може дотягуватися туди, куди не може дістати інші різновиди спецтранспорту.
Маніпулятор виконує такі функції:
- вирівнює раму по горизонталі на поверхні з піднесеннями та западинами, кутом нахилу;
- піднімає та опускає вниз стрілу з вантажем і без нього;
- нахиляє зубці вилкового захоплення вниз чи відхиляє вгору;
- втягує при необхідності або висуває стрілу;
- піднімає та опускає стабілізуючі опори;
- має три режими роботи кермового управління – для виконання різних цілей.
Телескопічний кран-маніпулятор не став би таким популярним і потрібним в Україні, якби не його чисельніша перевага. Перша гідність техніки – це її багатофункціональність та універсальність. Її можна залучити в різних сферах народного господарства і для різних видів робіт. А додаткове начіпне обладнання дозволяє розширити можливості агрегату ще більше. Так, машина може працювати з гаковими підвісками, щелепними ковшами, вилковим захватом з різними зубцями тощо.
Сильними сторонами маніпулятора з телескопічною стрілою також є висока вантажопідйомність, наявність стабілізуючих опор, які забезпечують стійкість при піднятті вантажів ще вище, шин для руху бездоріжжям, які роблять техніку максимально прохідною по будь-яких дорогах.
Принцип роботи телескопічного автокрана
Як і більшість маніпуляторів, його телескопічний різновид оснащений гідравлікою, яка управляє робочими органами та живить їх енергією. Параметри, можливості та комплектації цієї гідросистеми можуть сильно відрізнятися в залежності від моделі спецтехніки. Принцип роботи їх приблизно однаковий: рідинні потоки, що направляються розподільними пристроями, подаються під тиском на гідроциліндри, а ті своєю чергою виконують підйом, спуск або поворот «руки», висування або втягування стріли секцій.
У продажу є два типи маніпуляторних установок – статичні та обертові. Перша група спецтехніки має нерухому кабіну і включає наступні моделі:
- надкомпактні з вантажопідйомністю 2,5 т при піднятті вантажу на 3,3-5,6 м;
- компактні, здатні підняти вантаж вагою до 4т на висоту 10м;
- стандартні з висотою підйому 6-11м;
- стандартні, виліт стріли яких збільшений - вони здатні підняти вантаж вагою 3,6-4т до 17м;
- стандартні з підвищеною вантажопідйомністю мають робочу висоту до 10м і піднімають вантаж вагою 5,2-7,2т.
Маніпулятор телескопічного типу, що обертається, являє собою машину, у якого на 360 градусів може повертатися як стріла, так і кабіна оператора. Такі моделі відрізняються високою маневреністю та ефективністю функціонування в умовах обмеженого доступу та простору.
Кран з телескопічною стрілою і його переваги та критерії вибору
Спецтехніка з маніпуляторною установкою може мати різні режими кермового керування, чого немає більше в жодного виду транспорту. Це її особливість та головна перевага. Управління може бути:
- з поворотом тільки передньої пари коліс – такий режим зручний та безпечний при пересуванні між об'єктами;
- з приводом на всі колеса, але вони повертаються в різних напрямках – це режим роботи на невеликих майданчиках, який забезпечує найменший радіус повороту;
- з поворотом всіх чотирьох коліс в один бік – такий режим дозволяє машині рухатись боком, не повертаючись; зручний на маленьких будмайданчиках.
При виборі маніпулятора з телескопічною стрілою враховують ряд моментів. Перший - це галузь майбутньої роботи, оскільки для кожної сфери потрібна техніка з певними особливостями та можливостями. Агрегати цього типу можуть застосовуватися у сільському господарстві, будівництві, а також при ремонті будівель, автомобільних доріг та залізничних колій, інженерних споруд, у лісозаготівельній та деревообробній сфері, вантажоперевезеннях тощо.
Другий момент – тип роботи, у яких буде залучено краноманіпуляторну установку. Важливо визначитися з тим, як часто експлуатуватиметься техніка (регулярно або періодично), з яким за вагою вантажем вона матиме справу, на яку висоту здійснюватиметься підйом тощо.
Останній, але не менш важливий момент – це технічні характеристики машини: її власна вага та габарити, довжина стріли маніпулятора, вантажопідйомність, параметри гідравлічної системи тощо.
На українському ринку можна придбати маніпуляторні машини вітчизняного та зарубіжного виробництва. Перші коштують дорожче за імпортні (якщо не брати до уваги продукцію недобросовісних азіатських компаній), особливо якщо вони були випущені всесвітньо відомим брендом. Вибір виробника повністю визначається особистими уподобаннями замовника та його фінансовими можливостями. Також маніпулятори можуть бути новими та уживаними – перші коштують дорожче, ніж другі, але саме їх рекомендують купувати наші експерти. Річ у тім, що у них:
- всі деталі та вузли нові, незношені та невироблені, тому вони зможуть служити набагато довше;
- вони не будуть так часто ламатися, як б/у моделі та простоювати, через що власник не зазнає додаткових збитків;
- обслуговування нової спецтехніки коштує дешевше, оскільки воно виконується разом з ремонтом на сертифікованих СТО в рамках гарантії;
- менша витрата ресурсів;
- вища ефективність роботи.
Отримати безкоштовну допомогу консультантів при виборі оптимальної моделі, дізнатися ціну або замовити товар можна в телефонному режимі або безпосередньо на нашому сайті в онлайн-чаті.